Гарно, що вже є ж багато казок для наших дітей. Різні герої, різні сценарії, події. Різна їх поведінка та рішення, які вони приймають.

Згадайте себе, коли ви читали чи слухали казки в дитинстві..

Особисто я одягав на себе ролі їх героїв. Моєю улюбленою казкою була “Троє поросят”. За один вечір я прохав маму розповісти мені її по декілька раз.

– Син, яку тобі розповісти казочку, – згадує зараз мама ті часи, коли вкладала мене спати 30 років тому.

– Про поросят.

Розповідає. Закінчила. Я ще не сплю 🙂

– Яку ще? – запитує, а в самої очі вже позлипалися від бажання спати ..

– Про поросят..

І так разів зо п’ять, згадує Вона.

Потім, коли у свої 28 років я задумався над своїм житєвим призначенням – хто я є, що я тут роблю у цьому світі, що саме мені приносить справжнє задоволення, якою справою займатися наступні 70 років? 🙂 То згадав дитинство. Свою улюблену казку. Згадав, який герой тоді мені був найбільше до вподоби. І чому саме він.

Це був Нуф-Нуф. Бо він побудував найміцніший будинок, у якому заховалися інші поросята і спаслись від злого Вовка. Ці спомини допомогли мені тоді наблизитися до розуміння свого життєвого приначення – створення міцного “будинку” для інших, який би їх оберігав від “злого вовка”..

Тому я навчаю. Молодь та дорослих. Тому допомагаю їх бути міцнішими, займатися спортом. Тому ми з товаришами органіовуємо масові бігові заходи та триатлон – ми будуємо цей “будинок”, який робить їх сильнішими – захищає їх від злих зовнішніх впливів.

Казки важливі. Вони є різні. У них можна знайти себе. У них можна й розгубитися – одягати такі ролі та проживати такі сценарії, від яких потім у дорослому житті буде йти голова обертом, як у Колобка, який котився по лісовій стежині.

Тому уважно слідкуйте за казками, що читаєте діткам. Обговорюйте їх. Вибирайте якісні казки. Від того залежить майбутнє наших дітей.

І нас з вами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *