Нещодавно за чашкою чаю в Полтаві спілкувався зі знайомим про вивчення китайської мови. Його дочка зараз якраз живе  у Китаї. Їй 19 років. І вона там викладає … англійську.

Як виявилося, Китай робить зараз значний акцент на вивченні саме англійської мови. І китайська мова залишається частною історії.

Чому? Відповідь на такий цікавий процес я знайшов у моделі ціннісної еволюції.

Якщо ви були на нашому тренінгу з ціннісного інтелекту, то відповідь на питання про китайську мову звучить так:

Світ все більше переходить у помаранчевий ціннісний спектр. Тут, у світі помаранчевих цінностей, пріорітетами є простота та мобільність. Складність відходить у минуле. Китайська мова складна. У ній відсутня системність. Часто китайці самі не розуміють одне одного, особливо при комунікації на спеціалізовані теми з особливими термінами.

Вивчення китайської забирає багато часу. А час – одна з головиних цінностей помаранчевих. Помаранчеві не будуть її вчити і знайдуть інший варіант комунікації. Що зараз і робить Китай – він переходить все більше у памаранчевий ціннісний спектр на синій основі. У процесах, діях, думках та форматах. Тому китайці вже з дитинства вивчають англійську. Вона простіша. Вона додає ефективності. Вона сприяє мобільності процесів і допомагає вигравати в світі помаранчевої конкуренції.

Для тих, хто ще не був на нашому тренінгу з ціннісного інтелекту, поясню. Цінності – це фундамент, який визначає, які рішення ми будемо приймати, як діяти, яку пісочницю створювати навколо себе. Цінності еволюціонують. Сині цінності стабільності, порядку та правил змінюються помаранчевими – де пріорітетом є простота, свобода, ефективність, важливість раціонального використання часу та перемога в конкурентній боротьбі.

Так еволюціонує людська свідомість. З нами чи без нас. І на шляху цієї еволюції китайська мова скоріше за все залишиться мовою предків. Історичною цінністю. Традиціною мовою спілкування на території Китаю. До неї будуть відноситися з повагою. Бо вона лежить в основі культури найчисельнішої країни світу. І разом з цим її використання буде скорочуватися на зміну простоті.

Дмитро Геращенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *