Світ змінюється. Вже більше 12 млрд років 🙂

Він живе за своїми правилами. Які є найдосконалішими з усіх інших. Світ мудріший за всіх нас разом узятих. Живих та мертвих, створених і ще нестворених штучних інтелектів. Світ мудріший..

Сьогодні кожен з нас має безліч можливостей для вибору. Вони навколо нас. Їх треба вміти бачити. Сотні тисяч відповідей на будь-яке запитання до Google. Мільйони ідей та віріантів. Тисячі інформаційних потоків пронизують нас щодня. Сотні тисяч зовнішніх впливів на наш органзім. Такий собі квантовий скачок у розвику. Щось схоже на хаос.

Хаос.. Такий сьогодні світ. І з цим треба рахуватися.

Чи можна отримувати користь від хаосу? Як думаєте?

Я упевнений, що так!

Давайте розберемося.

Кожен вплив на наш організм призводить до стресу. Мікро- чи макро- – це залежить від самого впливу та сприйняття його організмом. Наприклад, вплив новин по телевізору. На когось вони впливають значною мірою, і потім люди погано сплять. На мене – не впливають, бо я телевізор не дивлюся. Чи, наприклад, ріст курсу долара США. Для тих, хто купує долари за національну валюту, такий ріст курсу прямо впливає. І зараз часто їх стрес після цього дуже значний.. Для тих, хто має справу лише з доларами, вплив опосередекований. І такі люди отримують стрес більше від тих, на кого є прямий вплив такого росту 🙂

Вплив, вплив, вплив… Часто непередбачуваний. Стрес, стрес, стрес… Його в сьогоднішньому світі стає все більше. Добре це, чи погано?

Я вважаю, що добре. Поясню чому.

Люди – живі організми. І живі організми відрізняються від неживих однією важливою особливістю. І коли порівнюють, наприклад, людину з автомобілем, то мене трохи ковбасить 🙂 Живі організми можуть адаптовуватися. Відновлюватися. Автомобілі – ні. У автомобіля нема деталей, які б відновлювалися самі по собі, й чим більше б вони працювали, тим би кращими становилися. Вони тільки зношуються.

Живий організм – навпаки. Працюючи, він міцнішає. Адаптовується, стає кращим. Відновлюється. Ця властивість підтверджується, наприклад, загартованими людьми та марафонцями 🙂 Більше загартовуєшся – стаєш здоровішим. Більше бігаєш – із задоволення переносиш усі 42 км марафону, молодієш 🙂 Ця властивість є принциповою різницею між живими та неживими організмами.

Тому вплив стресу на наш організм значною мірою загартовує його. Стрес робить нас готовими до інших непередбачуваних стресів. І тоді такий стресовий фон нашого життя стає для нас корисним. Бо він додає нам загартованості. Ми стаємо стресостійкі. Ми готові продуктивніше діяти в умовах постійного стресу. З користю.

Отже, наш організм треба готувати до такого стресового фону нашого сьогоднішього світу. Варто тренувати його – піддавати мікростресам, які будут його загартовувати. Це, наприклад, можуть бути:

  • обливання холодною водою,
  • фізичні вправи та тренування,
  • марафонський біг 🙂 ,
  • занурення у щось нове, незвичне,
  • нові знайомства та спілкування з незнайомими людьми та інше.

Тому тренуйтеся! Робіть спонтанні добрі справи, наприклад. Готуйтеся до викликів сьогоднішнього світу постійно. Загартовуйте свій організм новим. Постійно.

Готуйте дітей до життя у стресовому фоні нашого світу! Давайте їм можливість пізнавати нове, зіштовхуватися з труднощами, вирішувати їх. Це все їх тільки загартує та допоможе їм жити якісно і щасливо сьогодні та завтра.

Щасти вам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *