Цей пост про лікарів. Зі щирою повагою відношуся до тих лікарів, які готові робити свою справу без думки про винагороду за неї. Такі є. І їх мало. Вони – справжні лікарі.

За що зараз лікарі отримують гроші? За лікування хворих.

Більше хворих – більше грошей. Менше хворих – менше грошей та скорочення штату.

А чи можливо по-іншому?..

Я рідко відвідую лікарні. Прагну дбати про своє здоров’я без ліків. І тому цікаво спостерігати за тим, що відбувається там, коли я все-таки відвідую їх для профілактичної перевірки свого здорового стану.

“Будьте здорові!” з кривою посмішкою на обличчі лікаря, який проводжає пацієнта, говорить про інше. Йому, лікарю, потрібні пацієнти. І цю його фразу можна сміливо продовжити: “Приходьте ще”. І, напевно, багато з сьогоднішніх лікарів говорять це продовження мовчки “про себе”..

Це працює. Бо дії лікаря, структура медичної системи, енергетичний посил від їх “будьте здорові” направлені на “приходьте ще!”. Звичайно, це буде працювати. Як швейцарські часи. Пацієнтів більшає і буде більшати.

Цинічно та лукаво.

То, як же по-іншому?

Генрі Форд у свій час запровадив цікавий досвід на своїх заводах. Пропоную перенести його у галузь сьогоднішньої медицини.

Все просто. Треба платити лікарям гроші за те, що люди до них не ходитимуть. Тобто, чим менше пацієнтів – тим більша заробітна плата лікаря!

Тоді мотивація у лікаря буде іншою. Його дії будуть іншими. Він все робитиме для здоров’я пацієнта. Люди будуть іншими. Всі будуть здоровішими. Щастя буде більше і в лікарів, і у людей.

Тоді лікарське “Будьте здорові!” буде справжнім. Насиченим. Щирим. І дієвим. Енергія від його посилу буде іншою. Здоровою. На благо.

Чи можна це зробити частиною нашого життя? Як це втілити у сьогодення?

Теж просто :) Варто бути здоровим.

Тому будьте здорові! Ведіть здоровий спосіб життя!

І коли нас таких буде більше, тоді й медицина перебудується під тренд “здоров’я”, а не “лікування”. Адже вона теж є живим організмом і буде прагнути існувати в цьому тренді :) та ще й отримувати гроші “за здорових” :) і за пусті кабінети у лікарнях :)

Фантастика? Сьогодні – так. А завтра – сьогодення. Все залежить від нас з вами.

Адже все починається з мрії! :)

2 thoughts on “Пропозиція про лікарів навпаки. Більше не приходьте!

 1. Анатолій says:

  ТА НЕМАЄ ні в одній країні такої “єрунди” яку ти пропонуєш- це залишки неефективної комуністичної системи, яка брала кількістю (для звітів перед КПСС) , А ЯКІСНИХ, ПРОФЕСІОНАЛІВ-лікарів,завжди забирали в спец-лікарні для партійної еліти (де також не платили великі кошти, а надавали “льготи”). А сьогодні у нас в Полтаві черги в приватні клініки- тобто вони ефективні. Пацієнти ДОБРОВІЛЬНО сплачують лікарям і вибирають у якого лікаря проходити огляд.

  • Дмитро Геращенко says:

   1. Так супер, що нема! :) Те, що вже є, показало себе :) Воно породжує хворих. Здорових породжує те, чого ще нема в нашому суспільстві :) Тому треба нове. Якого ще ніде нема. І те, що Ви не сприймаєте щось нове – це нормально :) Тільки цим Ви також стаєте схожі на згаданих Вами комуністів :), які все нове вивозили в Сибір..
   2. До чого тут кпсс? та їх партійна еліта? :) я вже забув, що то таке :)
   3. Черги в клініки – це показник хворості. Показник здоров’я – це відсутність черг.
   4. Про “єрунду” можете сказати Генрі Форду. Він вважав по-іншому. Тому й став таким :)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *