Я – відмінник. Школу закінчив із золотою медаллю. Фізико-математичний факультет педагогічного університету – теж «на відмінно». Банківську академію – також.

Так, це допомогло мені в житті. Після стажування на посаду керівника відділення в Правекс-Банк після педагогічного вузу Леонід Михайлович Черновецький мене взяв. Так, стажування я також пройшов. Все і успішно. Так, я здав 62 іспити з нових для мене дисциплін банківської діяльності за 3 місяці.
Це завдяки тому, що я – відмінник.

І чому ж я так назвав це пост?

Тому що у кожної медалі є дві сторони. Другу сторону медалі відмінника я побачив тільки до кінця третього десятка років свого життя. Ось про неї і пишу тут 🙂

Світ змінюється. І те, що було раніше на “відмінно”, сьогодні вже може не працювати. Про це не думає наша система освіти.

Будучи відмінником, я проникався тими стереотипами, які мені пропонувала система (школа і вузи).
Давав зворотний зв’язок по ним, за який мені ставили п’ятірки. Це підтверджувало те, що я ці штампи прийняв, усвідомив і перейнявся ними (не розбираючись, чи походять вони мені, чи ні).
Отримував похвалу і визнання за те, що відмінно «одягнув на себе кимось пошитий капелюх». І це давало мені натхнення далі одягати цей капелюх і пишатися цим.
Разом з тим вся система просто плювала на мою індивідуальність. Уся моя індивідуальність загубилася під цією системної прошивкою, за яку я отримував «відмінно». Система готувала мене до життя, яке потрібне самій системі, а не мені. До того ж необхідність такої прошивки була тоді, а не зараз. І сьогодні вона вже не працює.

Скільки відмінників ви знаєте, які щиро скажуть вам, що вони щасливі? Я – мало.

А скільки щасливих двієчників? 🙂

Чому? – Тому що вони унікальні з дитинства 🙂 І не система, а вони на неї плювали (вибачте, так говорять вони ) 🙂 Вони будують своє життя так, як хочуть вони 🙂 Індивідуально.

Багато відмінників живуть не своїм життям. А життям тієї системи, яка поставила їм п’ятірку. А чи підходить ця п’ятірка особистості відмінника?

Яка різниця!.. Людина вже прошита для системи. Готова. Їй складно вже заявити про своє «Я» і взяти будівництво свого життя у власні руки.

Складно. Але можливо!

Для цього необхідно усвідомити особисту повну персональну відповідальність за своє життя. І чим раніше, тим краще! Зрозуміти своє. Свою справу життя. Своє призначення. Свою індивідуальність.

І тоді якості відмінника переходять у благо! Ці якості починають працювати як турбо-двигун. Тільки вже не для системи, а для побудови особистого щастя. Того, яке справжнє!

І система тоді стає не експлуататором, а помічником у цьому.

Настає гармонія.

Тому усвідомлення індивідуальності з самого дитинства дає змогу спрямувати розвиток дитини в природному напрямку. Це буде закладати серйозний фундамент в її особистість. І відтак питання хороших оцінок за шкільні предмети відходить на другий план. З великою ймовірністю, воно вирішиться само собою, і дитина буде вчитися добре, оскільки вона – особистість.

Тому підтримуйте індивідуальність своїх дітей! І тоді це чудово допоможе їм побудувати їхнє майбутнє щасливе життя!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *